Akşama Doğru

ŞEHİR

Günün farklı evrelerinde, içinde bulunduğumuz mekan da, şehir de farklı renklere ve kişiliklere bürünüyor. Gökyüzü her yerde aynı mı? O da değişiyor. Binalar, duvarlar, yollar, meydanlar, kediler, sokak lambaları, kaldırımlar, masalar, saksılar, pencereler… Her şey bu değişim için el birliği yapıyor. Bizler de hem bir parçası, hem de tanığıyız. Güneşin doğmadan hemen önce ve battıktan hemen sonraki evreleri benim için çok özel. Güneşin doğuşuna veya batışını kast etmiyorum. Onun ayrı bir büyüsü olduğu kesin. Bir günün başlama heyecanı ve bitiş telaşı benim için daha seyirlik görüntüler sunuyor. Sabaha doğru sokaklar boştur. Kediler ve deliler dolaşır kaldırımlarda belli belirsiz. Akşama doğru ise insanların hükmü sürer. Bir yerlerden gelen, bir yerlere giden insanlar. Ellerinde çantalar, poşetler. Bir hazırlık olduğunu fark edersiniz. Siz de bu telaşın bir parçası olursunuz kenarda durup bakmadığınızda.

Ağustos 2011 – Brüksel/Belçika


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.


Comments

  1. Akşama doğru yoğunlaşir insanin içinde ki karanlik, akşam demek kimileri için hüzün demektir aslinda gün içinde ki koşuşturma bitmiştir ve insan kendisiyle yanliz kalir karanliğin içinde, Barcelona böyledir işte insan dünyanin en güzel şehirlerinden birtanesinde bile akşam olunca böylesine hüzünlenebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir