Biri Olmalı

HAYAT

Biri olmalı. Yaslanmak, sarılmak, dokunmak, tutunmak, elini tutmak, okşamak, dur gitme demek, gidiyorum demek, gitmemek, gidememek için. Biri olmalı.

Yalnızlık, bir insanın tek başına altından kalkamayacağı kadar ağır bir şeydir. Kalktınız diyelim, üstesinden geldiniz tebrikler. Peki ne kaldı sonrasına? Sizden ne kaldı geriye? Hayatta paylaşamadığınız hiçbir şeyin anlamı yoktur. İyi veya kötü, hiçbir şey…

Tek başınıza yapacağınız hiçbir hesap, size sonuç olarak 1’den fazlasını vermez. Biri olmalı diyordum ya, bunu iyi dinleyin, biri olmalı.

Ama herhangi biri değil. Sonrasını merak etmeden sırtınızı yaslayabileceğiniz, vedalaşırken de kavuşurken de aynı sarılabileceğiniz, teninizi kamaştırırcasına dokunabileceğiniz, uçurumdan düşerken tutunabileceğiniz, kalbini tutar gibi elini tutabileceğiniz, saçlarını şefkatle okşayacağınız biri olmalı.

Giderse dur gitme diyebileceğiniz biridir o şüphesiz. Gidiyorum deseniz bile gidemeyeceğiniz biri olmalı anlıyor musunuz? Biri olmalı. Uyurken üzerinizi örtecek, ağlarken gözlerinizi silecek, kalbinize dokunabilecek biri olmalı.


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.


Comments

  1. merhaba,
    dün akşam instagramda keşfettim sizi…bugün de yazılarınızı okuyorum..
    ve sanırım hepsini de okuyacağım..

    bazen hiçbir yere sığamazsınız..hiç kimsenin de yanında olmak istemezsiniz..ama aslında özlenen yukarıda anlatıldığı bir durumdur..anlatmak isterseniz de dramatize etme riskiniz vardır..bazen bu hataya düşer pişman olursunuz…geriye yazmak kalır…
    Ortada “farklı olma adına” zoraki sosyal bir sürü insan varken.egolarımız başımızın belası….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir