Fil sezgisi

HAYAT

Yaşlı filler, kendi ölümlerini sezdikleri anda yola çıkarlar. Fil mezarlığına gider ve orada sonsuz uykularına yatarlar. İnsan dışında, ölümü hayattan ayırabilen yegane canlıdır fil.

Fil mezarlığına sadece öleceğini sezen yaşlı filler gitmez. Genç ve sağlıklı filler, senede bir defa fil mezarlığını ziyaret eder. Ölülerinin kemiklerini hortumlarıyla okşarlar. Bu bir ayin, bir saygı duruşu.

Doğuştan kırışıktır yüzleri. Gözlerinin etrafını saran derin kırışıkları bazı şekillere benzetebiliriz. Ortalama yaşam süreleri insana yakın olsa da, bir fil ancak 20 yaşından sonra iş yapabilecek erişkinliğe kavuşuyor. 20 yaşına kadar çocuk, 20 yaşına kadar hayta.

Bazı insanların içinde fil sezgisi vardır. Kendi ölümlerini sezerler. Bir mezarlığa değil de, ölmek istedikleri şehre giderler.


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir