Her Şehrin Zamanı Farklı Akıyor

ŞEHİR

Bir şehrin ruh haline bürünmek, kalabalığına karışmak ve kaybolmak için yapmanız gereken en önemli şey, o şehrin zaman akış hızına uymak. O şehrin sakinleri nerede ne yapıyorsa aynı yolu izlemek. Aynı hızda adımlar atarak yürümek. Etrafa şaşırmadan bakmak. Belki bu sayede şehir sizi kabul eder. Aynı zaman, aynı gökyüzü altında yaşadığınızı duyumsamanız için bu şart.
Bu şehrin göğünün altında gördükleriniz, duyduklarınız, tüm duyularınızla aldıklarınız burada kalır. San Francisco, kendi özgün zamanını yaşıyor. Kargaşa ve uyumun benzersiz birlikteliği. Hayat sokakta. Duvarların dışında herkes aynı. Bu şehirde sık sık zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Örneğin yaya geçidinden karşıya geçerken gördüğüm bu iki genç adam, 60’ların sonlarından gelmiş gibi.

Eylül 2010 – San Francisco/ABD


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.


Comments

  1. evet iki adam 60lı yıllardan gibi ama hemen arkalarında caddede görünen araba gelecekten gibi :))

  2. 16 yıldır Prag’da yaşıyorum. Burada da tıpkı yazdığınız gibi zaman yolculukları oluyor. Bazen caddenin ucunda beliren bir at arabası, bazen çan sesleri, bazen de arnavut kaldırımlarını ıslatan yağmur.

    Kaleminize sağlık. Fotoğraflar ve yazıları harika.

    Sevinç

  3. Sevinç Hanım, canım şimdi Prag’da olmak istedi ne güzel anlatmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir