Herkes Farklı Bekler

HATIRA
Paris
Paris

Bu fotoğrafı geçen hafta Paris’te, Gare du Nord’un hemen karşısındaki bir kafede otururken çektim. Görüntülemek için herhangi bir çaba sarf etmem gerekmedi. Çünkü kare öylece duruyordu karşımda. Yarı boyunda bir valizle bekleyen durgun bir kadın… Öylesine güzel bekliyordu ki, bu bekleyişi seyrettim dakikalarca. Sonra kahvemden son yudumları aldım, sigaramı söndürdüm ve kalkıp gara doğru yürüdüm. O hâlâ orada, o reklam tabelasının yanında öylece bekliyordu. Hüzünlü bekleyişiyle baş başa bıraktım onu. Geriye bu fotoğraf kaldı bana.

Ağustos 2011 – Paris/Fransa


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.


Comments

  1. Beklemek sabrı öğretiyor insana, öğrendiğin zaman sabri beklemenin verdigi dayanılmaz acı azalmıyor, alışıyor insan sadece kabulleniyor. Elinden birşey gelmeden insanı büyütüyor, olgunlastiriyor sadece beklemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir