Kimseye Yaranamadım

HAYAT

Hayatım boyunca iyi bir insan olarak kalmaya çalıştım.

Çok insanı mutlu ettim. Çok insanın hayatında önemli katkılarım oldu. Benden haberi olmayan, kimselere söylemeden iyilik yaptığım insanlar oldu.

İyi bir insan olarak kalmak istedim sadece. İşimde de, özel hayatımda da başarmak için hileye hurdaya başvurmadım; her sabah aynaya bakarken yüzümde o “iyi insan olarak kalmanın gururu” olsun istedim.

Çocuğuma gelecekte hayatla ilgili öğütler verirken savunamayacağım şeyler yapmamak için elimden geleni yaptım.

Pek çok hata da yaptım elbette. Üzdüğüm, kırdığım insanlar da oldu. Ama bir insanın canını bilerek ve isteyerek hiç yakmadım. Hiçbirinin arkasından konuşmadım.

İyi bir insan olarak yaşamak ve ölmek istiyorum. Çıplak geldim çıplak gideceğim. Bu hayatta sevdiklerime, yakınımdakilere güzel hatıralar bırakayım yeter.

Hayatım boyunca iyi bir insan olarak kalmaya çalıştım.

Ama bir yerlerde bir şeyleri hep yanlış yaptım.

Sonuçta geldiğim nokta hep aynı oldu. Kimseye yaranamadım.


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir