Konuşmamız Lazım

HAYAT

Bazı sorular veya sözler, peşinden gelecek cümlelerle ilgili her zamankinden çok şey anlatır. Durumlara, karakterlere hatta cinsiyetlere mal olmuş sözler de var. Benim en sevdiklerimden biri “konuşmamız lazım”. Bakmayın seviyorum dediğime, her erkek gibi ben de bu sözden müthiş korkuyorum. Ardından oldukça tekinsiz, korkulması gereken konular açılacaktır. Şimdiye kadarki yaşam deneyimim ve yakın çevremdeki insanların paylaşımları bu tezimi doğruluyor. Asla ama asla, bir kadının sevgilisine “konuşmamız lazım” demesinin ardından gelecek sözler hayra alamet değildir.

Bu durum aslında ilişkilerde sorgulayan ve adım atma heveslisi olan tarafın kadınlar olmasından kaynaklanıyor. Bir şeyler yolunda gitmemektedir, birinin bir şeyler yapması gerekiyordur; ve bu kişi de kadının kendisidir. Eh, hak vermek gerekir ki böylesine önemli ve karşınızdakini kıskıvrak köşeye sıkıştıracağınız bir sohbetin başlangıcı için “konuşmamız lazım”dan daha harika bir girizgah olamaz. Bu yüzden, sevgili erkekler, siz siz olun; sevgilinizden “konuşmamız lazım” sözünü duyar duymaz bir şeyler yapın. Oradan koşarak uzaklaşır mısınız, Kanada konsolosluğuna vatandaşlık için mi başvurursunuz, yoksa deli numarası mu yapmaya başlarsınız bilemem. Bu fotoğraftaki çocuğun aklından geçen şey bence “şimdi hızla koşmaya başlarsam sanırım gerisini konuşmak zorunda kalmam” gibi bir şey. :)


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.


Comments

  1. Aslında çok gereksiz bir girizgah bence “Konuşmamız lazım”. Çünkü “Konuşmamız lazım”sa ve bunu ben yani bir kadın düşünüyorsa, ters giden şeylerin sorumlusu çoğunlukla erkektir. Ve yine çoğunlukla konuşma yapılırken yüzünde bu ifade belirir. Bu ifade de beliriyorsa zaten “Konuşmamız lazım, ama konuşmamız hiçbir şeyi değiştirmeyecek”tir. Kadının yerinde olsam, o kahveyi çocuğun suratına atar, koşararak ben kaçardım. :)

  2. Çok güzel yakalanmış bir kare. Söyledikleriniz doğru olabilir. Farklı açıdan da bakılabilir. Farzedin ki sevgili değiller, çocuk başka birinine aşk acısı çekiyor ve bunu yakın bir arkadaşı ile paylaşıyor. Hatta daha eğlenceli, tam olarak çözememek, şüphe ile bakmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir