Yaza Elveda

ŞEHİR

Benim için vedalaşması en zor mevsim yaz. Yazları insan daha özgürdür. Dışarıda olmanın aşırı sıcaklar haricinde bir mehsuru olmaz. Çimlere uzanıp, ağaç dalları arasından süzülen dik güneş ışınlarını seyredebilirsiniz. Deniz, gökyüzü, bulutlar yazları bir başka güzel görünür. Bitkiler, hayvanlar, çocuklar, vapurlar, kediler daha neşelidir yaz günlerinde.

Vedalaşması en zor mevsim yaz. Yokluğunu belli eder. Ben her sonbahar, yazla vedalaşmanın hesabını yaparım. Ve her Ekim’in 20’sinde bir sene daha yaşlanırım. Yarın benim doğum günüm. Bir yaza daha veda ettim. Bir yaşla daha helalleştim. Yaşadığıma pişman olmadığım bir 35 sene geçti ömrümden. Yaza elveda. Yaşa elveda. Düşünüyorum da, güneş kış günleri uyumaz ya? Gökyüzü ve denizi yine o mutlu maviliğe boyar. Belki küçük bir yaz merhaba der yarın. Doğum günümde bana küçük bir yaz hediye gelecek, bugünkü kar kokusundan belli.

Ekim 2011 – San Francisco/ABD

[box type=info] Kamera: Canon EOS 7D Lens: Canon EF 16-35mm 
F durağı: f/2.8 
ISO hızı: ISO-100 
Poz süresi: 1/1600 sn.
Odak uzunluğu: 16 mm [/box]


Erdal Kaplanseren

Erdal Kaplanseren

Bu blog'da, ben Erdal Kaplanseren'in hayatına konuk olacaksınız. Belki de okurken ben sizin hayatınıza misafir olacağım, bunu henüz bilmiyoruz. Bunun için yapmanız gereken, ana sayfada akan ve kategoriler içindeki yazıları açarak hayata, insanlara, mekanlara, ilişkilere, izlediklerime, dinlediklerime, okuduklarıma dair düşüncelerime dalmak. Hepsi bu kadar. Hakkımda sayfasını ziyaret ederek benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler.


Comments

  1. evliya çelebinin izinden gider gibi seyahatnamenin dijital versiyonu olmuş bu site tebrikler. . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir